Bitcoin Nedir ? Ücretsiz Bitcoin Kazanma Yolları Nelerdir ?

By

Bitcoin Nedir ?


2009 yılında Satoshi Nakomato kullanıcı isimli bir yazılımcı tarafından kurulan internet üzerinden gönderilen merkezi olmayan dijital bir para birimidir.

Avantajı ve Dezavantajı Nedir ? 

İnternet aracılığı ile doğrudan bir kişinin hesabından başka bir kişinin hesabına kolaylıkla gönderilebilmektedir.Fakat bu işlem hiçbir banka veya güvenlik kontrolü altında gerçekleşmemektedir.Dolayısıyla herhangi bir güvencesi bulunmayan bir para birimidir.

Borsa işlemlerinde deposit yaparak piyasa ya katılabilir ek kazanç kapısı oluşturabilirsiniz.

Bitcoin Kaynağı Sınırlı Mıdır ?

Sanal ortamın en değerli bu para biriminin tabikide bir sınırı bulunmaktadır.Zaten bu sınırın belirlenmesinde piyasadaki hareketlilik (al-sat) sebep olmaktadır ve 21 Milyon ile sınırlandırılmıştır.Günümüzde piyasada bulunan değer yaklaşık 18 milyona ulaşmıştır.İlerleyen yıllarda bu limit daha da yükselip piyasa ya girişi tabikide devam edecektir fakat elde etmesi bir hayli zor olmaya başlayacaktır.Bitcoin Birimleri Nelerdir ?

Mbtc:Günümüzde en çok kullanılan birimdir.Sebebi ise dolara yakınlığı ile ilgilidir.Yani 1 Bitcoin günümüzde yaklaşık 11.000$ iken 1 Mbtc(mini bitcoin) 11$ a karşılık gelmektedir.Bu yüzden bu birim piyasada yaygın olarak kullanılmaktadır.

µbtc:Diğer adıyla mikro bitcoin olarak bilinmektedir.Bu birim düşük deposit içeren piyasa girişlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Satoshi:Dijital ortamda transfer olarak yapılabilecek en küçük bitcoin birimidir.Neredeyse her mining ve faucet sitelerinde satoshi bazında işlem yapılmaktadır.


1BTC = 1.000 Mbtc


1BTC = 1.000.000 µbtc


1BTC = 100,000,000 Satoshi

 

Nasıl Cüzdan Oluştururum ?

Bitcoin kazanmaya başlamadan önce tabikide bunların nerede depolanacağını belirlememiz gerekiyor.İnternet ortamında birçok cüzdan oluşturma sitesi bulunmaktadır.

Bu konuda kendimde kullanmış olduğum Blockchain adlı siteyi size önerebilirim.Bu sitede kripto paralarınızı hem ticaret de hemde çekim işlemi olarak kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki link üzerinden siteye kayıt olup cüzdanınızı oluşturabilirsiniz.Ardından giriş yapıp Request sekmesine tıklayarak oluşturduğunuz cüzdan adresinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer cüzdan oluşturduysanız ve Ücretsiz Bitcoin Kazanmak istiyorsanız BURAYA tıklayarak  sayfamızdaki kazanç sitelerini inceleyebilirsiniz.


Üye Ol

Bitcoin Kaç Dolar ?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol  
Bildir

You may also like